Yunanistan Schengen vizesi evrakları, mevcut koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Center temsilcilerimizi arayarak, Yunanistan Turistik Vizesi güncel evrak listesini isteyiniz. Yunanistan turistik vizesi güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla, eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen Uzman Vize temsilcilerimizi arayınız.

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.Almanya Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Yunanistan Vize Center temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Center temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

 Yunanistan Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Biz Yapalım !

Yunanistan Vizesi 

Yunanistan, özellikle her turizm sezonunda popülerliğini korumaya devam eden bir ülkedir. Her yıl daha fazla turist çekmeyi başaran Yunanistan, turistik gezilerin yanı sıra iş dünyasının da dikkatli gözlerini üzerinde tutmaktadır. Ayrıca Yunanistan ile devam eden ortak ticari anlaşmalarımız iş dünyasının Yunanistan’a olan yakınlığını daha fazla arttırmaktadır.

Aynı zamanda AB üyesi olan Yunanistan, üniversiteler arası öğrenci değişim programı (Erasmus) katılımında gerçekleştirilen seyahatleri de kabul ederek Yunanistan Eğitim Vizesi adı altında vize başvurularını değerlendirmektedir.

Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan vize ücreti, Yunanistan Turistik Vizesi, Yunanistan Ticari Vizesi, Yunanistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, Yunanistan Kültürel Sportif Konferans Vizesi, Yunanistan Gemici Vizesi, Yunanistan Şoför Vizesi, Yunanistan Eğitim Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi başvurularına göre değişiklik göstermektedir. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Yunanistan vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Center Vize ile iletişime geçiniz.

 

Ege bölgesindeki komşumuz Yunanistan özellikle turizm konusunda ülkemizden yüksek ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşımın kolay olması ve Yunanistan’ın turizm açısından büyük bir değere sahip olması ziyaretçileri git gide artırmakta. Yunanistan ziyaretlerinizde ise Yunanistan vizesi almanız gerekmektedir. Bazı pasaport sınıfları dışında kalan pasaportlara sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır.

Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Yunanistan vize işlemleri ile vizenizi almanız mümkündür. Yunanistan hem Avrupa Birliği üyesi hem de Schengen üyesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eğer Schengen vizesi sahibi ise vize süreleri içerisinde Yunanistan’a giriş yapabilmektedir. Schengen vize işlemleri yapmış ve geçerli süreler içerisinde Yunanistan’a giriş yapmak isteyen vatandaşların ayrıca bir vize almasına gerek yoktur. Ancak Schengen vizesinin olmaması durumlarında Yunanistan vizesi alınmalıdır.

Diplomatik, hizmet, hususi yeşil sahipleri belirli süreler içerisinde Yunanistan’a vizeden muaf olarak giriş yapabilmektedir. Bu pasaportlara sahip kişiler 180 gün içerisinde en fazla 90 gün giriş yapmakta özgür tutulmaktadır. Diğer pasaportlara sahip kişiler ise Schengen vizesi alabileceği gibi sadece Yunanistan vizesi de alabilmektedir.

90 günden az vize almak isteyenler Yunanistan turistik vize başvurusu işlemlerini Yunanistan Konsolosluğu’na yapabilecekleri gibi aracı kurumlar ile de vize işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Turistik gezi veya turlara katılmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de oturma iznine sahip olan yabancı kişiler Turistik Schengen vizesi alması gerekmektedir.

Yunanistan, vize başvurularını alırken ülkeye giriş amacınıza  göre vize vermektedir. Eğer turistik vize dışında giriş yapmak istiyorsanız istenilen Yunanistan vizesi gerekli evraklar da değişiklikler oluşmaktadır. Turistik amaçlı gidişlerinizde Yunanistan Turistik Vizesi almanız gerekirken iş amaçlı ziyaretlerinizde ise Yunanistan Ticari Vizesi başvurusunda bulunmanız gerekir. Yunanistan’da bulunan arkadaş, aile gibi kişileri ziyaret edecekseniz Yunanistan Aile Ziyareti Vizesi başvurusu yapacak vize alabilirsiniz. Bu vize çeşitlerinin yanı sıra Yunanistan’dan transit geçiş yapmak durumunda kalanlarda vize almalıdır. Transit geçişler için alınacak vize ise Yunanistan Transit Vizesidir.

Ülkeye giriş amacına göre öncelikle istenilen evrakları hazırlamanız gerekecektir. Genel olarak istenilen belgeler aynı olsa da gidiş amacınızı kanıtlayan farklı belgeler istenmektedir. Bu belgeleri hazırladıktan sonra ise Yunanistan vize randevusu almanız gerekmektedir. Randevuları kendiniz alabileceğiniz gibi vize danışmanlığı yapan firmamız tarafından da randevu işlemlerinin gerçekleştirilmesi sağlanabilmektedir.

Firmamız konusunda uzman olan personelleri ile sizlere vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır. Ülkeye yapacağınız girişlerde almanız gereken vizeler için yapılması gereken bütün işlemler tarafımızdan gerçekleştirilmekte ve sizin için vize işlemleriniz sorunsuz olarak yürütülmektedir. Vizenizi hızlı bir şekilde alarak zamandan tasarruf edebilir ve ziyaret tarihlerinizde vize sahibi olabilirisiniz.

Kosmos Yunanistan vize işlemleri

Kosmos Yunanistan, İstanbul Yunanistan Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş bir ticari şirkettir. Kosmos üzerinden randevu işlemlerinizi gerçekleştirerek konsolosluğa gitmeden vize işlemlerinizi gerçekleştirerek vize alma işlemleri sonuçlanmaktadır. Kosmos Yunanistan randevu işlemleri internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!