Fransa Turistik Vize

Fransa Konsolosluğunun belirlediği Fransa vizesi evrak listesi koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Center temsilcimizi arayın. Fransa Vizesi için gerekli olan güncel evrak listesi tarafınızda e-mail ile gönderilecektir. 

Fransa vize işlemleriniz sırasında Fransa konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilir. Fransa vize başvurunuzu başlatmak için aşağıdaki yönergeyi izleyebilirsiniz.

Fransa Vizesi başvurunuzu başlatmak amacıyla Vize Center temsilcimizle iletişime geçin.

FRANSA SCHENGEN VİZESİ

Fransa Konsolosluğunun belirlediği Fransa vizesi evrak listesi koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel evrak listesine ulaşmak için Center Vize temsilkcimizi arayın. Fransa Vizesi için gerekli olan güncel evrak listesi tarafınızda e-mail ile gönderilecektir. 

Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

                           Fransa Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Biz Yapalım !

Fransa Vize Başvurusu

Hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir.

Biometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Fransa Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını doğrudan Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Fransa Konsolosluğu, Fransa vizesi başvurularını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan seyahat acenteleri ve vize merkezleri üzerinden kabul etmektedir. Fransa D Tipi (Ulusal) vize için başvurusu gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye ikamet izni sahibi yabancı uyruklu kişiler ise vize müracaatlarını doğrudan Fransa Konsolosluğuna veya Büyükelçiliğine yaparak gerçekleştirebileceklerdir. 

Fransa vizesi randevu

Fransa'ya gitmek isteyen kişiler Fransa vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için randevu almaları gerekmektedir. Fransa Konsolosluğu ve Fransa Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Fransa vizesi başvurusu için randevular Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz. 

Turizm, eğitim, ticaret ve çalışma gibi birçok alanda ülkemizden ziyaretçi ağırlayan Fransa, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmektedir. Ülkeye gidiş amacınıza göre gerekli evrakları hazırlamanız ve randevu alarak vize işlemleri için gerekli görüşmeleri yapmanız gerekir. Evraklarınızın tam olması ve ülkeye girişinizde herhangi bir sorunun bulunmaması ile vizenizi alabilirsiniz. Fransa vizesi alma işlemleri ise birkaç haftayı alabilmektedir. Eğer vizenizi daha erken bir sürede almak ve vize alma sürecinin daha kolay yürütülmesini istiyorsanız sizlere sunduğumuz vize danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Schengen vizesi ve Fransa

Fransa, Schengen Sözleşmesi’ne dahil ülkelerdir. Fransa’ya giriş için Schengen vizesi alınması gerekmektedir. Bir diğer yandan eğer daha önceden geçerli ve çoklu giriş Schengen vize işlemleri yaptırdıysanız Fransa’ya giriş hakkınızda bulunmaktadır.

Fransa vizesi nasıl alınır?

Fransa’ya yapacağınız seyahatlerinizde resmi pasaporta sahip olan kişiler 90 günü aşmayacak şekilde yapacakları seyahatlerde vize almaları gerekmemektedir. Ancak diğer pasaport çeşitlerine sahip olan kişiler ise Fransa’ya girebilmek için vize almaları şarttır. Fransa vize işlemleri belirli bir prosedür ile sürdürülmektedir. Bu prosedürde hazırlanan her evrak ve yapılan her işlem vizenin olumlu sonuçlanması için önem teşkil etmektedir.

Vize almak için öncelikle hangi amaçla gittiğinizi belirlemeniz gerekiyor. Çünkü ülke sizin ülkeye giriş amacınıza göre vize vermekte ve bu amaca göre evrak istemektedir. Fransa turistik vize başvurusu yapabileceğiniz gibi ticari, eğitim, tedavi gibi nedenlerden dolayı da vize talebinde bulunabilirsiniz. Burada önemli olan gidiş amacınıza göre amacınızı destekleyen belgeleri ülke konsolosluğuna sunmaktır.

Gerekli evraklarınızı hazırladıktan sonra yapmanız gereken ise Fransa vize randevusu almaktır. Randevu online olarak Vfs Global sistemine giriş yapanız gerekecektir. Sistemde sizlerden istenilen bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız istenmektedir. Randevu saatiniz verildikten sonra ise bu saati geçirmeden randevuya gidip mülakata katılmanız çok önemlidir. Burada evraklarınızın önceden hazırlanmış ve eksiksiz olarak önceden verilmiş olması gerekir. Mülakatta sizlere giriş amacınız göre sorulan sorular sonrasında vize kararınız verilmektedir.

Bireysel olarak vize alma işlemlerini yürütmek oldukça yorucu olabilmektedir. Evrak hazırlamanın yanı sıra evrakların teslim edilmesi, sürecin takip edilmesi ve sonuca bağlanması için vize danışmanlığı hizmeti almanız en doğru karar olacaktır. Firma olarak sizlere sunduğumuz vize danışmanlığımız sayesinde vize işlemlerinizin deneyimli personellerimiz tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz.

VFS Global Fransa nedir?

Vfs Global Fransa resmi olarak Fransa vize başvuruları için aracılık eden kurumdur. Vize almak için gerekli evraklar ve randevu VFS Global aracılığı ile alınmaktadır. VFS Global Fransa randevu ise kurumun internet sitesi üzerinden alınarak büyük bir kolaylık sunulmaktadır.

Fransa vizesi için gerekli evraklar

Fransa vizesi gerekli evraklar sizin vize almanız için bir araya getirmeniz gereken evraklardır. Evrak listesi genel olarak aynı evraklar doğrultusunda ilerlese de giriş amacınıza göre bazı değişiklikler görülebilmektedir. Bir diğer yandan çalışan ile iş yeri sahibi kişiler çalıştıkları yeri veya sahip oldukları iş yerleri ile ilgili evrakları taktim etmesi gerekir.

Vize almak için Fransa vizesi evrak listesi, turistik vizeler için başvuru formu, geçerli pasaport, kimlik fotokopisi, iki adet biometrik fotoğraf, seyahat amacının yazıldığı dilekçe, otel ve uçak rezervasyon bilgileri, gerekli harçlarını yatırıldığına dair belgeler, finansal durum belgesi, sağlık sigortası istenilen belgeler arasındadır.

Ticari olarak vize başvurusu yapanlardan istenilen Fransa vize başvuru belgeleri ise yukarıdaki belgelerden farklı olarak ticari seyahat için davetiye, davet eden şirket yetkilisinin kimlik fotokopisi, şirket faturası, yada faaliyetini gösterir herhangi bir belge, fuar veya diğer organizasyonlar için vize talebinde bulunuyorsa bu organizasyonlardan alınan davetiyeler istenilen belgeler arasındadır.

Fransa vize ücretleri

Vize talebinde bulunmak için Fransa vize ücretleri ödenmelidir. Ücretleri ödendikten sonra ödeme belgeleri ise gerekli olan evraklar arasına eklenmelidir. Vize ücretleri her yıl yenilendiği için sabit bir tarife uygulanmamaktadır. Bu nedenle vize başvurusu yapacağınız dönemin ücretlerini öğrenerek ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Fransa vizesi danışmanlık kurumumuz, almak istediğiniz vize için gerekli işlemleri sizin yerinize yapmaktadır. Vize başvurularınızda sorunların yaşanmaması için bu konuda uzman olan personellerimiz sizlere yapılması gereken bütün işlemler hakkında bilgileri sunmakta ve resmi olarak başvurmanız gerekmeyen bütün adımları atarak vizenizin en kısa sürede çıkması için çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Vize Center aracılığıyla Fransa Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayın.

Vize Center - Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimi arayarak Yetkililerimizin durumunuza uygun olarak hazırlayacakları bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayın.

Vize Center – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyası haline getirin. Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına veya vize yapılacak olan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. İşlem süresince Konsolosluk vize bölümünden yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Center – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize Kargo yapın. Kargo takip numarasını almayı unutmayınız. Kargonuzun Merkezimize ulaşması sonrası ise Yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Center – Fransa Vize Departmanı başvuru dosyanızı incelemesi sonrası e-posta hesabınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş mail’ de İşlemler ve süreç hakkında bilgiler sizlerle paylaşılacak, varsa eksik veya hatalı evraklar konusunda bilgilendirileceksiniz. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati konusunda onay maili alacaktır.

5. Adım – Biometri bilgi beyanı

Vize Center – Fransa Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Vize Center yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda 2015  / 2016 yılında alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

Fransa vize başvurularınız sırasında şahsen gelinmesi konusunda teyit almak için Çağrı Merkezimizi arayın.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Center – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süre olup Yetkililerimiz işlem sonuçlanma süresine dek işlemlerinizin tamamlanmasını ve kontrolünü sağlayacaktır. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Fransa Aile Ziyareti vize başvuru süreci Vize Center yetkilileri tarafında takip edilirken başvurusu sonuçlanmış Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla Merkezimizden alınması sağlanacaktır.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!