Fransa Transit Vizesi

Değerli ziyaretçimiz, web sitemizde bulunan Fransa Transit Vize evrak listesini açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak hazırlamayı unutmayınız. Fransa Ticari vizesi için gereken evrak listesinin en güncel halini görmek için Vize Center temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Fransa Ticari Vizesi başvurunuzu başlatmak için Vize Center temsilcimizle iletişime geçin. 

Resmi pasaportunuz veya Schengen ülkelerinden aldığınız yasal bir izniniz yoksa Fransa transit vizesi almanız zorunludur.

Fransa transit vizesi, Fransa dışında üçüncü bir ülkeye aktarma yapacağınız durumlarda alınması gereken, süresi kısa bir vize türüdür.

Fransa Havaalanı transit vizesi havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Bu durumda havaalanında aktarma yapan yolculara ayrılmış bölümün dışına çıkılamaz. Ancak bu çeşit havaalanı transit vize bölümü büyük havaalanlarında mevcuttur.

Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa ve ilk aktarmanın Fransa’da bir havaalanında olması halinde Schengen vizesi almak şarttır.

Fransa transit vize başvurusunu seyahatten 30 gün önce yapmanız gerekecektir. Fransa Konsolosluğuna başvuru sırasında seyahat güzergahınızı ve diğer detayları dilekçenizde belirtmeniz gerekir. Resmi pasaportu olanlar, Schengen ülkesinde oturma izni olanlar veya Schengen vizesine sahip olanlar, ABD, Kanada, Japonya, Monaco, San Marino ve Andorra’da oturma izni olanların Fransa transit vizesi almasına gerek yoktur.

Schengen anlaşmasına taraf olan ülkelerin anlaşmalarına göre düzenlenmiş geçerli vize ve oturum izni sahibi kişiler en fazla 5 günü geçirmeme koşuluyla transit vize almalarına gerek yoktur.

Fransa Transit vize ücreti de diğer vizeler gibi ücrete tabi olup, seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilir.

Fransa Konsolosluğuna Fransa Transit vizesi başvurusunda sunduğunuz belgelerin güncel olmasına (en az son 3 aylık)  özen gösterin. Fransa Konsolosluğu gerektiği durumlarda ek evrak talebinde bulunabilir. Vize evraklarındaki eksiklik veya tutarsız bilgiler vize reddi almanıza neden olabilir.

Fransa’ya seyahatinizi araba ile yapacaksanız Fransa vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve uluslararası geçerliliği olan ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Ayrıca Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer Üçüncü bir şahsa ait araba ile seyahat edecekseniz araba sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!