Almanya Schengen Vizesi

Almanya Schengen Vizesi

Değerli Ziyaretçimiz, 

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, Almanya Schengen Vize Başvuru işlemleri üzerine hazırlanmış bir sayfadır. Almanya Schengen vizesine dair sık soruları burada bulacaksınız. 

Sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemeniz halinde Almanya Schengen vize başvurularınızı Vize Center – Almanya Vize Departmanı ile en kolay şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

                                        

Almanya Schengen Vizesi Nedir?

Almanya Schengen vizesi 180 günlük bir dönemde 90 günü aşmayacak süre Schengen Üye Devletlerinin sınırları içindeki planlı ziyaretleri veya bu sınırlardan yapılan transit geçişleri kapsayan “kısa süreli vize” türüdür. Schengen Üye Ülkelerinin havaalanlarının uluslararası transit alanlarından asıl gidilecek olan ülkeye aktarmalarda kullanılan “havaalanı transit vize” de Schengen vizesi kapsamındadır. Almanya Schengen vizesi, vizenin geçerli olduğu süre zarfında diğer Schengen ülkelerini ziyaret etmenize fırsat tanır. 
 

Almanya Schengen vizesi için pasaportun özellikleri ve geçerlilik süresi nedir?

Almanya Schengen vizesi için kullanılan pasaport seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması, eksik, yırtık sayfasının olmaması gerekmektedir. Bazı Schengen başvurularında fotokopileri talep edilmektedir. Eğer eski pasaportlarınızda önceden alınan vizeler ve seyahat geçmişini kanıtlayan Schengen vizeleri varsa bunu diğer başvuru evraklarıyla birlikte sunmak gerekir.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!