Fransa Öğrenci Vizesi ve Fransa Dil Okulları

Öğrencilerin yaz dönemlerinde Fransa dil okulu tercihleri için Fransa Schengen vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bu durumdaki öğrenciler Fransa Schengen vizesi başvurusu yaparak belirtilen süre zarfında Fransa’da kalabilirler.

Vize Center Fransa Schengen Vize Departmanı, yaz döneminde 3 ayı aşmayan eğitim amaçlı seyahatler için vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Center Fransa öğrenci vizeleri konusunda deneyimli temsilcileri ile Fransa Schengen öğrenci vizesi için gerekli evrakların takibini yaparak öğrencilere vize işlemlerinde kolaylıklar sağlar.

Fransa’da başta Paris olmak üzere Nice, Montpellier, Normandy, Cannes gibi Fransa’nın dil kursları konusunda önde gelen şehirlerindeki Fransızca kısa süreli dil kursları için yapacağınız Fransa Schengen vize başvurularında verilecek kararlar Fransa Konsolosluklarının  inisiyatifindedir. Fransa Konsolosluklarının dışında hiçbir kurum vize sonucu ve süresi hakkında yetki sahibi değildir. Fransa’da kısa süreli Fransızca eğitimi alacak kişilerin öğrenim görecekleri dil okuluna veya kursuna katılımlarını veya kayıtlarını belgeleyen evrakları vize başvuru dosyasına eklemeleri gerekmektedir.

Fransa vize işlemleri uzman danışmanlarımız sayesinde başarı ile yürütülmektedir. Fransa dil okulu vize başvurusunda bulunmak ve güncel evrak listesine ulaşmak için lütfen Vize Center temsilcimizle irtibata geçin.

Fransa’da dil okuluna katılmak isteyen yolcularımız konsolosluğun başvuru için istediği evrakları eksiksiz biçimde sunmalıdırlar. Başvuru evrakları arasında en önemli belge Fransa’da katılım sağlanacak dil kursunun hangi tarihler arasında düzenlendiği, dil kursuna katılım sağlayacak kişinin/öğrencinin ad-soyad ve pasaport numarasının yazılı olduğu ve ilgili kurumdan alınmış davet yazıdır. Fransa’dan gelecek olan davet yazısında dil kursuna katılım sağlayan kişinin konaklama bilgileri de detaylı olarak belirtilmelidir. Belgenin ilgili kurum tarafından kaşeli ve yetkili tarafından imzalı bir şekilde iletilmesi gereklidir. Fransa vize başvurunuz için gerekli olan bu belgenin renkli olarak taratılıp mail ortamından iletilmesi yeterlidir. Fransa Öğrenci vizesi başvurusunda bulunacak olan yolcularımızın dikkat etmeleri gereken diğer bir husus ise dil kursuna katılımı belgeleyen kurs ödendi dekontudur. Bu dekontun başvuru dosyasına eklenmesi zorunludur.

Fransa dil okulu için vize başvurusunda bulunacak yolcularımız Türkiye’de eğitim görüyorlarsa okudukları okuldan orjinal öğrenci belgelerini almalıdırlar. Fransa dil okulu vize başvurusunda bulunan kişiler için 18 yaşından küçük olunması durumunda noter onaylı muvafakatname istenmektedir. Anne ve babanın imzasının bulunduğu noter onaylı muvafakatnamede Fransa’da dil kursuna katılım sağlayacak kişinin yurtdışına çıkışına onay verildiği açıkça belirtilmelidir. 18 yaşını doldurmuş olan yolcularımız için noter onaylı belgeye ihtiyaç olmayacaktır.

Fransa öğrenci vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun seyahat sonrası en 3 ay geçerliliğinin olmasına dikkat edilmelidir. Schengen vizelerinin ve T.C. pasaportlarının geçerlilik süresiyle ilgili işlemler yurtdışında yapılmamaktadır.

Fransa dil okulu için Schengen vize başvurusunda bulunacak yolcularımız öğrenciliklerini belgeleyen evrakların yanısıra birinci dereceden yakınlarının durumlarına uygun olan belgeleri sponsor evrakları olarak beyan etmelidirler. Sponsor olacak kişinin öncelikli olarak kişinin anne veya babasının olması gerekmektedir. Anne veya baba mesleki durumuna uygun evrakları başvuru için hazırlamalıdır. Başvuru sahibine sponsor olacak kişi emekli ise emekliğini gösteren SGK hizmet dökümünü ve emekli maaşının yattığı banka hesabını, bir şirket bünyesinde SGK’lı olarak çalışıyor ise şirketten izin yazısı başta olmak üzere son 3 aylık maaş bordroları, şirket görev yazısı, SGK işe giriş bildirgesi, şirketin vergi levhası, imza sirküsü, ticaret sicil gazetesi fotokopileri ile orijinal faaliyet belgesinin sponsor evrakları arasına eklemelidirler.

Başvuru sahibine sponsor olacak kişi devlet memuru ise görev yazısı ile görev kimlik kartı fotokopisinin yanısıra bakiyeli, ıslak imza ve kaşeli güncel banka hesap özetini temin etmelidirler. Fransa vize başvurusunda bulunacak kişiye sponsor olacak kişi şirket sahibi ise şirket evraklarını ve şahsi banka hesap özetini başvuru dosyasına eklemelidir.

Hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Fransa vize işlemleriniz sırasında Fransa Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilir. Vize sonucu ve süresinde olduğu gibi bu konuda da karar ve yetki sadece Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir.

Fransa Vizesi başvurunuzu başlatmak amacıyla Vize Center temsilcimizle iletişime geçin.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!