J2 Değişim Programı Aile Vizesi

J2 vizesi, J1 Öğrenci ve Değişim Vizesi sahiplerinin eşi ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler (evli olmayan ve 21 yaşından küçük çocuklar) için Amerika Birleşik Devletleri Elçiliği veya Konsoloslukları tarafından verilen bir vizedir.

J2 Vizesi için uygunluk, sponsor kuruluşlar tarafından sunulan değişim programlarına bağlıdır. Bazı kategorilerde J1 vizesi sahibinin eş ve çocuklarına J2 vizesi almaları için izin verilmişken, bazı belli başlı kategorilerde mümkün kılınmamıştır. Örneğin Öğrenci ve Değişim Ziyaretçisi, Au Pair Programı, Kamp Danışmanı Programı, Lise Öğrencisi Değişim Programı veya Summer Work and Travel Programlarından birine başvurarak J1 vizesi alınmışsa, bu durumda J1 vizesi sahibinin eş ve çocukları için J2 vizesine başvurulamaz.

J2 vizesi başvuru prosedürü, birincil vize başvuru sahibiyle aynıdır. Eğer uygunsa, aile bireylerine asıl başvuranın orijinal vizesi temel alınarak vize sağlanır. Asıl başvuru sahibi, ailesinin mali olarak Amerika'da kalınan süre boyunca desteklenebileceğini kanıtlamalıdır.

J1 Vizesi sahibinin eşi ve çocukları J2 vizesi için başvururken, aşağıdaki evrakları da ibraz etmelidir:

  • Evlilik belgesinin bir örneği ve/veya aile ile ilişkiyi kanıtlayan doğum belgesi
  • Asıl başvuranın vizesinin kopyası ya da USCIS’tan alınan asıl başvuranın statüsünü gösterir resmi belge
  • Asıl başvuranın pasaportundaki kişisel veri sayfasının bir örneği

Genelde, asıl başvuranın eş ve/veya çocuklarının çalışmaya izinleri yoktur. Bir J2 vizesi sahibinin çalışmak için Vatandaş Güvenliği Departmanı, ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri Departmanı’ndan bir İstihdam İzin Belgesi alması gerekir. Bir J2 vizesi sahibi tarafından kazanılan para, ana vize olan J1 vizesi sahibini desteklemek için kullanılamaz.

J2 vizesi olan çocuklar devlet veya özel okullara gidebilirler.

J2 vizesi yasal olarak evli olmayan çiftlere uygulanamaz. Bu kişiler B-1/B-2 Turistik veya Ticari Ziyaretçi Vizesi için başvurmak durumundadır.

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!