J1 Değişim Programı Vizesi

Amerika J1 Değişim Programı Ziyaretçi Vizesi Amerika vatandaşları ile diğer ülkelerin vatandaşlarının eğitim ve kültürel amaçlarla değişimlerini teşvik eder. Değişim Programları Amerika’nın yaşam tarzını deneyimlemek için oldukça değerli bir fırsattır. Başvuru sahiplerinin bilmesi gereken her şeyi, bu programa nasıl katılacağından programın özelliklerine varıncaya kadar tüm bilgileri bu sitede bulabilirsiniz.

J1 Değişim Programı Ziyaretçi Vizesi Kategorileri

Au Pair Programı

Au Pair programı aracılığıyla, katılımcılar ve ev sahibi aileler karşılıklı faydalar sağlayan bir fırsat yakalarlar. Katılımcılar, bir Amerikalı aileyle birlikte yaşayıp eğitimlerine devam edebilir, bunun karşılığında ailenin bir parçası olarak sorumlu bir şekilde çocuk bakımı işini üstlenirler.

Au Pair Katılımcısı yeterli seviyede İngilizce konuşmalı, en az lise ve dengi mezunu ve 18-26 yaşları arasında olmalı, programa tam katılımda bulunmaya engel oluşturacak fiziksel bir engeli olmamalıdır. Amerika J1 vizesi ile Au Pair programına dâhil olan kişilere, birlikte yaşadığı ev sahipleri tarafından uygun bir oda, 3 öğün yemek ve akademik masraflarının karşılanması için aylık 500 USD ödenir. Hafta sonu tatili ve yıllık ücretli izin olanaklarının da bulunduğu programda katılımcıya çocuk bakımı yapma yükümlülüğü ile ilgili bir eğitim verilir ve bu konuda bir anlaşma imzalanır. Bu programla 12 ay boyunca ABD’de bir ailenin yanında yaşarken aynı zamanda eğitiminize de devam edebilirsiniz. 12 aylık süreyi 6, 9 veya 12 ay daha uzatmak mümkündür.

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!