İtalya Schengen vizesi evrakları mevcut koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Center temsilcilerimizi arayarak, İtalya Turistik Vizesi güncel evrak listesini isteyiniz. İtalya turistik vizesi güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla, eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen Uzman Vize temsilcilerimizi arayınız.

Dünyanın en çok turist ağırlayan Avrupa ülkelerinden biri olan İtalya, ülkemizden de çokça ziyaretçi ağırlamaktadır. İtalya, Türk vatandaşlarının girişlerine vize ile izin vermektedir. İtalya vizesi alarak sizlerde iş, eğitim, turizm, sağlık gibi amaçlar ile ülkeye girişinizi yapabilirsiniz. İtayla için yapacağınız vize başvurularında gerekli evrakları düzenlemek, randevu ve vize işlemlerinin sürecini takip etmek size eğer zor geliyorsa sizlere sunduğumuz vize danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İtalya vize başvurusu nasıl yapılır?

İtalya vizesi alacağınız zaman ziyaret amacınıza göre vize başvurusu yapmanız önemlidir. İtalya, Türk vatandaşlarının yapacağı vize başvurularında turistik, aile ziyareti, ticari amaç, otoma vizesi, çalışma vizesi gibi sınıflara ayrılmış vizeler vermektedir. Sizlerde İtalya’ya gitme amacınıza göre vize seçmeli ve vize sınıfına göre evraklarınızı hazırlamalısınız.

Üç farklı şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer İtalya turistik vize başvurusu yapacaksanız bu kısa dönemli başvuruya girer. Turistik gezilerin yanı sıra iş, eğitim, ziyaret, tedavi gibi nedenlerden dolayı İtalya’ya gidecekseniz 90 günden az olacaksa İtalya Schengen vizesi bavurusu ile gerçekleştirilmelidir. Diğer yandan ülkeye yapacağınız ziyaret kesintisiz olarak 90 gün üzeri ise bu durumda uzun süreli vize almalısınız. Türkiye’den çıkıp üçüncü bir ülkeye gidiş rotası İtalya üzeri ise bu durumda da ekspres vize alınması gerekir. Türkiye vatandaşları 24 saat içerisinde İtalya ekspres vizesi alabilmektedir.

İtaya vizesi alacak olan Türkiye vatandaşları öncelikle alacakları vize türüne göre İtalya vize başvuru belgeleri olan evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Evraklar eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra gerekli randevular alınmalı ve yetkili memurlar ile görüşmeler yapılmalıdır. Bu süreçte herhangi bir sorunun görülmemesi ile vize verilebilmektedir. Süreç kolay gibi görünse de vize için gerekli olan evrakları hazırlama ve süreci takip etme biraz sancılı olabilmektedir. Bu nedenle İtalya vizesi danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Vize almak isteyen Türkiye vatandaşlarına sunduğumuz bu hizmetimiz ile evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlanmanızı sağlamakta ve gerekli olan bütün süreci takip ederek sizin tam zamanında vize almanız için gerekli olan işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

Schengen vizesi ile İtalya’ya giriş

İtalya Schengen Sözleşmesinde bulunan ülkeler arasındadır. Kısa süreli İtalya ziyaretleriniz için Schengen vizesi alabilirsiniz. Schengen vize işlemleri gerçekleştirdikten sonra vizeniz ile altı ay içerisinde en fazla 90 gün süre ile İtalya ve diğer Schenger ülkelerine ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Vize almak için gerekli olan evrakları eksiksiz hazırlamanız gerekir. İtalya vizesi gerekli evraklar genel olarak birbirine benzerlik gösterse de ülke farklı amaçlar için yapacağınız ziyaretler için ek evraklar isteyebilir.

İtalya vizesi evrak listesi ise genel olarak aşağıdaki şekildedir.

Pasaport, vize başvuru formu ile taahhütname, çalışılan şirketin yetkilisi tarafından imzalanmış vize talep dilekçesi, SGK işe giriş belgesi, ticaret ve sanayi odası kayıt belgesi, faaliyet belgesi, vergi levhası, resmi gazete fotokopisi, imza sirküleri, iki adet biometrik fotoğraf, maaş bordrosu, eğer var ise tapu veya araç ruhsat fotokopileri, banka hesap cüzdanı fotokopisi, sağlık sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaportun Schengen vize fotokopileri.

Bu evraklar genel olarak istenilen evraklardır. Çalışan, öğrenci, emekli, iş verenlere göre evraklarda değişiklikler meydana gelmektedir.

İtalya vize randevusu alma

İtalya vize işlemleri için hazırlanan evraklardan sonra randevu alınmalıdır. İtalya vize randevusu ise İdata sistemi üzerinden alınmaktadır.

İdata nedir?

İstanbul İtalya ve Almanya konsoloslukları tarafından resmi yetki verilen kurum olan İdata, İtalya vizeleri için randevu almanızı sağlamaktadır. İdata İtalya vizesi için yapacağınız başvurular ile vize alma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Evraklarınızı hazırladıktan sonra İdata İtalya randevu işlemleri internet sitesindeki sistem üzerinden gerçekleştirilebilmekte.

İtalya vize ücretleri ne kadar?

İtalya’ya yapacağınız vize başvurularında konsolosluğun belirlediği belirli harç ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretleri her yıl değiştiği için güncel tutarları İtalya Konsolosluğu aranarak öğrenilmelidir. İtalya vize ücretleri ödemeleri gerçekleştirildikten sonra dekontlar saklanılmalı ve başvurunuz sırasında evraklarınızın arasında sunmanız gerecektir.

İtalya vizenizi acil olarak hızlı bir şekilde almak içinse firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Vizelerinizin alınması için gerekli olan bütün adımların hızlı atılmasını sağlayarak vizenizi kısa sürede almanız sağlanmaktadır. Böylelikle vize almak için zaman harcamadan işlemlerinizin tarafımızca yapılması sağlanacak ve vizeniz sizlere teslim edilecektir.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!