İTALYA SCHENGEN VİZE

İTALYA TURİSTİK VİZESİ

İtalya Schengen vize başvurularınızda, durumunuza uygun ve en güncel evrak listesini  Center Vize ekibini arayarak isteyiniz. İtalya Vize Temsilcilerimiz, ihtiyacınız olan güncel evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki detaylı bilgiyi size telefon görüşmelerinde verecektir.

Doğru Evraklarla Eksizsiz Bir Vize Basvurusu Yapmak İçin Lütfen Temsilcilerimiz Arayın

                                     İtalya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Biz Yapalım !

İtalya Turistik Vizesi:

İtalya Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve İtalya vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayınız.

İtalya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz, isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımız ise geçerli Schengen vizeleri ile İtalya’ya giriş yapabileceklerdir.

İtalya’da 90 günden fazla konaklama gerçekleştirecek vatandaşlarımızın başvuru yapması gereken vize kategorisi İtalya Konsolosluğunun D tipi vize kategorisidir.

İtalya vize başvuru işlemleriniz için uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinin beyanı zorunludur. 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli sigorta poliçeleriniz için Kurumumuzdan destek alabilirsiniz.   

İtalya vize başvuru işlemleriniz için ön rezervasyon halinde bulunan otel ve uçak bileti rezervasyonları kullanınız. Satın alımı yapılmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularınız konusunda kurumumuzu bağlayan bir sorumluluğun olmadığını bilgilerinize sunarız.

İtalya Schengen vize başvurularında diğer üye devletlerden farklı olarak bazı bilgi ve belgelerde değişiklikler gözlemlenmektedir. Aşağıdaki bilgileri dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

İtalya Vize Randevusu

İtalya'ya gitmek isteyen kişilerin, İtalya vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için randevu almaları gerekmektedir. İtalya Konsolosluğu ve İtalya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. İtalya vizesi başvurusu için randevular Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay, en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz. 

İtalya vizesi başvurularınız için almış olduğunuz randevu saatiniz ve tarihiniz, sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin yeni bir vize randevusu almaları gerekmektedir. 

İtalya vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.İtalya vize randevu işlemleri temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Temsilcilerimiz, seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır. 

İtalya Schengen vize randevularında biyometrik verileri ibraz etme zorunluluğu vardır.

Schengen vize başvuru işlemlerinde 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Parmak İzi Uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Schengen kuralları gereğince İtalya vize başvurusunda bulunan yolcularımızın randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde biyometrik verilerini beyan etmek üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gün ve saatinizde, başvuru asistanımız sizlere eşlik ederek İtalya vize başvuru işlemlerinizin sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için yardımcı olacaktır.

 


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!