İSVEÇ SCHENGEN VİZESİ

İsveç Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Center Vize temsilcilerimizi arayarak İsveç Turistik Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. İsveç turistik vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

                                  İsveç Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

İsveç’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.İsveç vizesi için gerekli olan 

evraklar koşullara göre değişebilmektedir. İsveç vizesi için gereken evrakların en güncel halini görmek, hızlı ve kolay şekilde vize başvurusu yapmak için lütfen Center Vize temsilcilerimizle iletişime geçin.

İsveç’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. İsveç vize işlemlerinizi hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmek için Center Vize temsilcilerimize şubelerimizden veya online olarak hızla ulaşabilirsiniz

İsveç vizesi nasıl alınır?

İsveç Center Vize departmanı, İsveç Schengen vize işlemlerinin takibinde uzman temsilcileriyle hizmet vermektedir. İsveç vize işlemlerinde evrak takibi, randevu alımı, randevularda vize başvuru sahiplerine asistanlık etmek ve doğru vize başvurusunda bulunulmasını saplamak Center Vize çalışma sahası içindedir.

Center Vize temsilcilerimizi arayarak durumunuza uygun evrakları içeren bilgi e-posasını talep ediniz. İsveç vize evrak listesi size e-mail olarak gönderilecektir. Çağrı merkezi temsilcilerimize durumunuza dair eksiksiz bilgi verdiğinizi takdirde doğru vize kategorisine başvuru yapmanız sağlanacak ve vize işlemleri sırasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilecektir.

Bilgilendirme mail’inde yer alan durumunuza uygun evrakları Vize Merkezi temsilcinize elden veya kargo ile ulaştırın. Kargonuzun ulaşmasından sonra bilgilendirileceksiniz. Gönderdiğinizi evrakların uygunluğuna göre randevunuz alınacaktır. Parmak izinizi vermek üzere geleceğiniz randevuda asistanımız size eşlik edecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

İsveç vize işlemlerinin sonuçlanması randevu tarihinden sonra 7 ila 15 iş günüdür. Eksik evrak, konsolosluğun yoğun olduğu durumlar bu sürenin uzamasına neden olmakla birlikte Vize Merkezi temsilcinizin size sunduğu tavsiyeler doğrultusunda İsveç vize kurallarına uygun şekilde gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz sonuçlanmış olacaktır.

İsveç Vize Randevusu

İsveç Schengen vizesi randevusu İsveç vize başvurularının önemli bir koşuludur.  25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İsveç Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün Schengen ülkelerinin dahil olduğu biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmemekle birlikte eğer bir önceki Schengen vizesi İsveç’dan alınmamış ise İsveç vize başvurusu için parmak izi verme işlemi yapılmalıdır. İsveç Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.
İsveç Center Vize temsilcilerimiz İsveç vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır

İsveç vize ücreti

İsveç vize ücreti seyahat amacına göre değişmektedir. Güncel ücret bilgisi için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçin. İsveç vize ücretinin yatırıldığına dair dekont başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Center Vize,nin talep ettiği ücretler konsolosluk ücretleri ve koordinasyon bedellerini içermektedir. Vize reddi durumunda başvuru ücretlerinin geri iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle vize başvurusu sırasında verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve ülkeye geri dönüşünüzü garanti eden finansal durumunuzu gösteren belgelerin İsveç Schengen vizesi usullerine uygun olması gerekmektedir. İsveç vizesinin sonucunda karar veren tek yetkili organlar İsveç Konsolosluğu, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır.

 

İsveç vizesi almak için sizlere sunduğumuz vize danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. İsveç’e turistik, ticari, aile ziyareti veya transit geçiş gibi nedenlerden dolayı girişlerinizde önceden vize başvurusu yapacak vizenizi almanız gerekmektedir. Vizenizi aldıktan sonra ise sizlere verilen süreler içerisinde ülkeye girişlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda İsveç Schengen Sözleşmesine dahil olmuş 26 ülke arasında yer almaktadır. Schengen vizesi sahipleri ise yine pasaportlarındaki giriş sürelerine göre İsveç’e giriş yapabilmektedir.

İsveç vizesi nasıl alınır?

İsveç vize işlemleri başlamadan önce bazı evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlanması gereken evraklar ise İsveç Konsolosluğu tarafından belirlenen evrak listelerine göre hazırlanmalıdır. Evrak listesi İsveç’e giriş amacınıza göre ve çalışma durumunuza göre değişmektedir. Önceden öğreneceğiniz evrak listesini eksiksiz ve resmi makamlarca onaylı olarak hazırlamanız gerekir. Sizlere verdiğimiz vize danışmanlığı hizmetimizde güncel evrak listesini sizlere ulaştırmaktayız. Aynı zamanda evrakların nasıl hazırlanacağı konusunda gerekli olan bütün detayları paylaşmaktayız. Bu konuda yetkili olan personellerimiz gerekli açıklamaları yaptıktan sonra evraklarınızı bizlere bizzat getirebileceğiniz gibi kargo yolu ile de ulaştırabilirsiniz.

Hazırlana evraklar sonrasında İsveç vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevular Vfs Global sistemi üzerinden alınmaktadır. Online sistem üzerinden alınan randevuda birçok bilgi sizlerden istenmektedir. Eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gereken bu bilgiler sonrasında sizlere bir randevu günü tayin edilmektedir. Bu konuda da sizlere danışmanlık hizmeti veren firmamız gerekli olan randevu alma işlemlerini gerçekleştirerek İsveç turistik vize başvurusu için gerekli olan bütün adımları atmaktadır.

Turistik gezi dışında ticari, eğitim, tedavi, aile ziyareti gibi durumlarda da gerçekleştirmeniz gereken vize işlemlerini firmamız sizler için yürütmektedir. Aynı zamanda İsveç bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen vize işlemleri yapılarak da hem İsveç’e hem de Schengen Sözleşmesi dahilindeki ülkelere girişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Randevu sonrasında ise vizenizin onaylanması durumunda yine pasaportunuzu bizlerden alarak vize işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Vfs Global vize işlemleri

İsveç, vize başvurularını aracı kurum ile almaktadır. Vfs Global ise resmi olarak İsveç için alınacak vizelerde aracılık eden bir kurumdur. Vfs Global İsveç sayesinde vize başvurularınızı kolaylıkla yapma imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda Vfs Global İsveç randevu işlemleri de kurumun kurduğu online sistem üzerinden alınarak vize işlemleri aracı kurum ile gerçekleştirilmektedir.

İsveç vizesi için gerekli olan evraklar

İsveç, vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bazı evraklar talep etmektedir. İsveç vizesi gerekli evraklar çalışma durumunuza ve ülkeye giriş nedeninize göre şekillenmektedir. Evrak listesi genel hatları ile aynı olmakla birlikte ek olarak gidiş nedeninizi kanıtlayıcı evraklar istenmektedir. Firmamız bu konuda sizlere kesintisiz hizmet vererek evrak hazırlanması ve evrakların teslim edilmesi konusunda gerekli olan bütün hizmetleri sunmaktadır.

İsveç vizesi evrak listesi olarak pasaport, vize başvuru formu, taahhütname, çalışılan şirket tarafından antetli kağıda yazılmış vize talep dilekçesi, SGK giriş belgesi, iki adet biometrik fotoğraf şirketi ticaret sicil belgesi, imza sirküleri faaliyet belgesi, resmi gazetesi ve vergi levhası, hesap cüzdanı, sağlık sigortası, nüfus cüzdanı istenmektedir. İspanya vizesi başvuru belgeleri çalışanlar için bu şekildedir. İş yeri sahipleri ise SGK işe giriş belgesi haricinde kalan evrakları hazırlamalıdır. Öğrenciler öğretim belgelerini, emekliler emekli maaşı aldığına dair belgeleri, çiftçiler Ziraat Odası tarafından verilen çiftçilik belgelerini sunmalıdır.

Hazırladığınız evraklarda uçak biletleri, otel rezervasyonları gibi evraklarda olmalıdır. Eğer iş için gidiyorsanız İsveç’te bulunan şirketin sizi davet ettiğini gösteren davetiyeyi evraklarınıza ekleyebilirsiniz. Fuarlarda fuar davetiyeleri eklenmelidir. Aile ziyaretlerinde İsveç’te bulunan ailenin davetiyesi konsolosluğa verilecek evrak listesine eklenmelidir.

İsveç vize ücretleri

Vize başvurularınızda hazırlayacağınız evraklar içerisinde vize harcını ödediğinize dair ödeme belgesini de eklemeniz gerekmektedir. İsveç vize ücretleri ise konsolosluk tarafından her yıl belirlenmektedir. Euro döviz cinsinden o güncü Türk Lirasına çevrilerek günce tutar belirlenmekte ve ödeme tahsil edilmektedir.

İspanya vizesi danışmanlık hizmetimizde sizlerin yapması gereken bu uzun süreç tarafımızca yürütülmektedir. Başvurularınızda gerekli olarak evrak listeleri tarafınıza iletilmekte ve sizin evraklarınızı tamamlamanız ile gerekli başvurular yapılarak vize alma süreci başlatılmaktadır. Deneyimli kadromuz ile verdiğimiz vize danışmanlığı hizmeti sayesinde İsveç vizelerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz. Firmamızdan hizmet almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!