İspanya vize evrakları İspanya Konsolosluğu tarafından koşullara göre değişiklik gösterebilir. İspanya Turistik Vizesi güncel başvuru evraklarına ulaşmak için lütfen Vize Center temsilcimizi arayın. Güncel vize evrakları size e-mail olarak gönderilecektir.

İspanya turistik vizesi seyahat acenteleri aracılığıyla bir tura katılma ya da kişinin kendi konaklama ve ulaşım rezervasyonlarını yaparak turistik amaçlarla İspanya’yı ziyaret etmek ve kültürünü tanımak isteyenler için İspanya Konsolosluğu’nun T.C. vatandaşlarına almasını şart koştuğu  “kısa süreli” bir vize tipidir. İspanya turistik vizesine sahip olan kişiler ülkede en fazla 90 gün konaklama hakkına sahiptir. İspanya Schengen üyesi olduğu için İspanya turistik vizesine sahip olan kişiler,  seyahatlerini İspanya’dan başlatmaları halinde Schengen’e üye olan diğer ülke veya ülkelere İspanya Schengen vize tarihleri arasında giriş yapabilirler. 

İSPANYA SCHENGEN VİZESİ

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.Fransa Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Center temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Center temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Doğru Evraklar ile Eksiksiz Bir Vize Başvurusu Yapmak için Lütfen Temsilcilerimizi Arayın.

İspanya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Biz Yapalım !

 

Barselona, Madrid, İbiza gibi ünlü şehirlere sahip olan İspanya, her yıl milyonlarda gezi veya ticaret için diğer ülkelerden ziyaretçi ağırlamakta. Ülkemizden de İspanya’ya gitmek isteyenler İspanya vizesi başvurusunda bulunmalı ve gerekli olan şartları taşıdığında vize alarak ülkeyi ziyaret edebilmektedir. Eğer Schengen vizeniz bulunmuyorsa İspanya vizesini almanız şattır.

İspanya vizesi almak için atılması gereken adımlar

İspanya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bazılarından vize isterken bazılarından ise vizeyi muaf tutabilmektedir. Yeşil, Gri, Siyah veya Kırmızı pasaporta sahip olan kişiler İspanya’ya 180 gün içerisinde en çok 90 gün olmak şartı ile vizeden muaf bir şekilde giriş yapabilmektedir.

Bu pasaportlara sahip olmayanlar ise İspanya vize işlemleri için gerekli olan adımları atmalı ve vizesini almalıdır. Ülkeye yapacağınız ziyaret eğer 90 günden kısa ise bu durumda kısa süreli vize talebinde bulunacaksınız. İspanya Konsolosluğu ise 90 günden az yani kısa süreli vize başvurularını direk almamaktadır. Kısa süreli vize taleplerinizi İspanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen aracı kurumlar ile gerçekleştirmeniz gerecektir.

90 günden daha fazla süreli eğitim, oturum gibi nedenlerden dolayı vize alacaklar ise İspanya Konsolosluğu’na veya İspanya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilmektedir.

Kısa süreli ziyaretlerinizde aynı zamanda Schengen vizesi olanlar İspanya’ya direk giriş yapabilmektedir. Çoklu giriş ve geçerli Schengen vize işlemleri yapılıp alındıktan sora vize süreleriniz içerisinde girişi yapmanız mümkündür.

İspanya vizenizi almak için öncelikle gerekli olan bazı evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Hazırlayacağınız evraklar ise sizin gidiş nedeniniz, çalışma durumunuz gibi koşullara bağlı olarak değişiklik gösterecektir. İspanya Konsolosluğu tarafından istenilen bu evrakları hazırladıktan sonra İspanya vize randevusu almanız gerekmektedir. Randevu online olarak Vfs Global tarafından verilmektedir.

Randevuda sizlerin hazırladığınız evraklar incelenmekte ve yetkililer tarafından sizlere çeşitli sorular sorularak vize için onay verilmektedir.

İspanya vizesi randevusu alma

İspanya vizesini almak için evraklarınızı topladıktan sonra randevu almanız gerekmektedir. İspanya 90 günden az olan vize başvuruları için konsolosluk yerine aracı kurumlardan vize talebinde bulunulmasını istemektedir. Firmamız bu konuda sizlere hizmet vererek İspanya için yapacağınız her türlü vize başvurusu için sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu hizmetimiz sayesinde sizler evraklarınızı bize ileterek vize alma işlemleri için sürdürülmesi gereken bütün adımlar tarafımızca sürdürülmektedir.

Vize almak için yapacağınız bu adımlar sizin bir süre zamanınızı alacaktır. Zaman kaybına uğramamak için bizimle irtibata geçerek işlemlerin tarafımızca yapılmasını sağlayabilirsiniz. Vfs Global İspanya, sizin randevu almanız gereken kurumdur. Bu kurum İspanya Konsolosluğu tarafından resmi kurum olarak atanmıştır. Firmamız sizlerin bütün Vfs Global İspanya randevu işlemlerini gerçekleştirerek işlemlerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

İspanya vizesi için hangi evraklar hazırlanmalıdır?

Randevu öncesinde hazırlamanız gereken bazı evraklar vardır. İspanya vizesi gerekli evraklar eksiksiz, doğru bir şekilde hazırlaması önemlidir. İspanya vize başvuru belgeleri sizin vize alma amacınızı kanıtlayacak, mal varlığınızı kanıtlayacak gibi özelliklere sahip olmalıdır.

İspanya vizesi evrak listesi olarak vize başvuru formu, 2 adet biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, geçerli özelliklere sahip pasaport, ikamet belgesi, seyahat amacınıza uygun olarak hazırlanmış dilekçe, gidiş ve dönüş bilgilerini gösteren uçak bileti, seyahatiniz süresi içerisinde kalacağınız otel rezervasyonu, eğer yakınınızın yanına gidiyorsanız davetiye, finans durumunuzu gösterir banka ekstraları, eğer varsa üzerinizde kayıtlı tapu veya araç ruhsatları istenilen evraklar arasındadır.

Başvurularınızda hazırlamanız gereken bu evraklar İspanya turistik vize başvurusu için yapıldığı gibi ticari, eğitim veya tedavi içinde yapılabilmektedir. Ticari olarak yapacağınız ziyaretlerinizde İspanya’da ziyaret edeceğiniz şirket, fuar veya çeşitli organizasyonlar tarafından gönderilen davetiyeler, eğitim için gidenlerden de eğitim durumu belgeleri istenmektedir.

İspanya vize ücretleri

Vize talebinde bulunup vizenizi almak için vize harç ücretlerini de ödemeniz gerekmektedir. İspanya vize ücretleri ödemesini yaptıktan sonra da ödeme belgenizi vize için hazırladığınız evraklarınız ile birlikte sunmanız gerekmektedir. Vize ücretleri İspanya Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve her yıl güncellendiği için güncel tutarlar takip edilmelidir.

İspanya vizesi almanın kolay yolu olarak İspanya vizesi danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Vize işlemlerinizin her safhasında sizlere gerekli olan bütün desteği sunan deneyimli personellerimiz hızlı ve güvenilir hizmeti ile sizlerin vize işlemlerinizi gerçekleştirerek istediğiniz süreler içinde vize işlemlerinizi tamamlamaktadır.

İspanya Turistik Schengen Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz size uygun vize türünü belirledikten sonra aşağıda bulunan evrak listesini açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak hazırlamayı unutmayınız. 

 İspanya turistik vizenizi mesleki durumunuza göre hazırlamalısınız. İspanya vizesi temsilcimizi arayarak size uygun evrak listesini isteyebilirsiniz.
 

İspanya turistik vize başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz maaş bordronuz, tapunuz, araç ruhsatınız, kira sözleşmeniz gibi belgeler Türkiye’ye geri döneceğinizi destekleyici nitelik taşıdığından İspanya Konsolosluğu için önem arz etmektedir. İspanya vizesi talep dilekçenizi İspanya Konsolosluğu’na hitaben hazırlamanız, pasaportunuzun seyahatinizin sonlandığı tarihten itibaren 6 ay daha geçerliliğe sahip olması gerekmektedir. Değerli ziyaretçilerimiz, İspanya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlara sahip olmayan turistik vize başvurularını kabul etmediğini göz önünde bulundurarak İspanya turistik vize başvurularında doldurulacak başvuru formunun, çocuklar dahil her başvuru sahibi tarafından doldurmasının gerekliliğini gözden kaçırmayınız. Başvuru formunda beyan edilen bilgilerin, başvuru dosyasında sunulan evraklarla tutarlı olmasına özen gösteriniz.
 

Öğrenciyseniz İspanya turistik vize işlemleri sırasında ibraz edeceğiniz form ve dilekçelere web sitemizin form ve dilekçeler kısmından ulaşabilirsiniz. İspanya vize başvurunuzu gerçekleştirirken özel ve mesleki durumunuzla ilgili bilgileri vize temsilcilerimize aktarmayı unutmayınız.
 

İspanya vize başvurularınızı en çok 3 ay öncesinden gerçekleştirme hakkına sahipsiniz. Bu sebeple konsolosluk resmi tatil günlerini ve olası yoğunluğu göz önünde bulundurarak vize başvurularınızı mümkün olan en erken sürede gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Vize başvurunuz sonuçlanmadan ve konsolosluk vize bölümünce talep edilmeden otel ve uçak biletiniz için ücretli bir rezervasyon yapmamanızı tavsiye ederiz.

Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğunda emin olunuz

 

İspanya Turistik Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

*İspanya turistik vizesi maksimum 90 gün kalma hakkı tanır, fakat İspanya vizesi talebinde bulunan kişinin ilk Schengen vize başvurusuysa 90 gün konaklama hakkı tanınması istisnai durumlar dışında karşılaşılan bir durum değildir. İspanya vizesi başvuru sahibinin daha önce herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret etmiş ve vizesinde belirtilen tarihlerdeki giriş çıkışlara dikkat ederek seyahatini tamamlamış olması bir sonraki Schengen ülkesi seyahatindeki konaklama süresini uzatmasına katkı sağlayabilir.

*İspanya Konsolosluğu vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden talep ettiğiniz evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeninden beyan edilmesi zorunludur.

*İspanya vizesinin sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu’dur.

*İspanya Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler İspanya Vize Merkezi temsilcimiz tarafından yapılacaktır.

*Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.

*Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (hotel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

*İspanya turistik vize başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerektiğini ve vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.
 

* İspanya turistik vize başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.

*İspanya vize talebi reddedilmiş kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. İspanya Konsolosluğu vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.
 

*İspanya vize başvuru işlemleriniz için lütfen konaklama ve ulaşım için ödeme yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce konaklama ve ulaşımın ön rezervasyonları da kabul edilmektedir. Ücret iadesi olmayan biletler ile yapılan vize kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.
 

*İspanya vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; Banka bilgilerinizde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. İspanya vize başvuruları için kullanacak olduğunuz banka bilginizde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir. Gösterilecek hesabın uzun süreli hareketliliğe sahip olması yararınıza olur.

*İspanya turistik vizesine başvuru yapan kişi reşit değilse başvuru formunda hem kendisinin hem de yasal velisinin imzası bulunmalıdır.
 

*Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.

*İspanya vizesi talebi için gerekli olan belgelerin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

*İspanya turistik vize başvurunuzu en az 4 hafta önceden yapılması gerektiğini unutmayınız. İspanya

turistik vize başvurusu için maksimum süre 90 gündür. Seyahat tarihine 2 haftadan az süre kalmış kişilerin İspanya vizelerinin seyahat tarihlerine yetişemeyebileceğini hatırlatırız. Geç kalınmış veya acil durumlarda gerçekleştirilecek başvurular için lütfen İspanya Center Vize temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Acil durumlarda yapılacak olan vize başvurularınız için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

 

İspanya Turistik Vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçmek için tıklayın.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!