Hollanda Konsolosluğunun belirlediği Hollanda vizesi evrak listesi koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Center temsilcimizi arayın. Hollanda Vizesi için gerekli olan güncel evrak listesi tarafınızda e-mail ile gönderilecektir. 

Hollanda vize işlemleriniz sırasında Fransa konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilir. Hollanda vize başvurunuzu başlatmak için aşağıdaki yönergeyi izleyebilirsiniz.

Hollanda Vizesi başvurunuzu başlatmak amacıyla Vize Center temsilcimizle iletişime geçin.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni bulunan yabancı uyruklu vatandaşlar Hollanda’ya girişlerinde Hollanda vizesi almalıdır. Vize başvuru işlemleri belirli prosedürlerde geçekleşmektedir. Hollanda’ya yapacağınız ziyaretin amacına göre de sizlerden çeşitli evraklar istenerek vize incelemeniz yapılır. Bir diğer yandan Hollanda bir Schengen ülkesidir. Çoklu giriş ve geçerli Schengen vizesi sahipleri ayrıca Hollanda vizesi almadan ülkeye giriş yapabilmektedir. Ayrıca Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaportlara sahip olan kişiler Hollanda’ya 180 gün içerisinde 90 gün boyunca vize almadan giriş yapabilmektedir. Diğer pasaportlara sahip vatandaşların ise vize almazı gerekmektedir.

Hollanda vizesi nasıl alınır?

Hollanda’ya gidiş amacınız sizin vize alırken atacağınız adımları şekillendirmektedir. Amsterdam vize işlemleri öncesinde atılması gereken adımlarda ülkeye giriş amacınıza göre sizlerde çeşitli evraklar istenmektedir. Turistik gezi, iş gezisi, fuar, eğitim, aile ziyareti veya tedavi gibi amaçlarla ülkeye giriş yaparken bu amaçları doğrulayan evraklarınızı konsolosluğa sunmanız gerekmektedir.

Hollanda Türkiye vatandaşlarına çeşitli vizeler sunmaktadır. Turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, transit geçiş vizesi Schengen vize işlemleri ile alınabilmektedir. 90 günden daha az gerçekleştireceğiniz ziyaretlerde Hollanda Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Eğer ziyaretiniz 90 günden daha fazla sürecekse bu durumda Hollanda Ulusal Vize veya Uzun Süreli Hollanda Vizesi başvurularında bulunmanız gerekmektedir. Hollanda’ya acil giriş yapmak isteyenler içinde Hollanda Express Vize işlemleri de yapılabilmektedir. Bu kategoride bulunan kişilere randevu aynı gün verilerek vize işlemleri en hızlı şekilde sürdürülmektedir.

Hollanda vize işlemleri için gerekli olan evraklarınızı hazırladıktan sonra randevu alarak konsolosluk görevlileri ile görüşme yapmanız gerekmektedir. Hollanda vize randevusu işlemleri ise firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Randevu Vfs Global üzerinden alınmaktadır. Hızlı bir şekilde alınan randevu ile en erken tarihlerde randevunuzun gerçekleştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Hollanda turistik vize başvurusu yapmak için bizimle irtibata geçebileceğiniz gibi ticari, transit, aile ziyareti, eğitim gibi nedenlerden dolayı yapacağınız ziyaretler içinde firmamızdan vize danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz.

Vfs Global işlemleri

Vize işlemleriniz için aracı kurum olarak görev yapan Vfs Global Hollanda, evraklarınızı teslim etme ve randevu alma işlemleri için sizlere hizmet vermektedir. Vfs Global Hollanda resmi olarak bu görevi sürdürmekte ve vize işlemlerinizin sonuçlanması için gerekli adımları atmanızı sağlamaktadır. Vfs Global ile ilgili yapılacak olan bütün işlemler tarafımızca yapılmaktadır. Gerekli evrakların teslim edilmesi, Vrs Global Hollanda randevu alınması ve vize işlemleri için sürdürülmesi gereken adımları takip edilmesi tarafımızca yapılmaktadır. Sizler sadece randevuya katılarak gerekli görüşmeleri yapmanız yeterlidir.

Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar

Randevunuzu almadan önce Hollanda vizesi gerekli evraklar öğrenilmeli ve doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Bu evrakların neler olduğu tarafımızca sizlere iletilmektedir. Sizin yapmanız gereken ise bu evrakları eksiksiz hazırlayarak bizlere kargo yolu ile veya bizzat ofisimize gelerek ulaştırmaktır.

Hollanda vizesi evrak listesi olarak istenilen belgeler arasında vize başvuru formu, geçerli özelliklere sahip pasaport, iki adet biometrik fotoğraf, maaş bordrosu, çalışanlar ve iş yeri sahipleri için şirket tarafından verilen vize talep dilekçesi, Ticaret ve Sanayi Odası kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, resmi gazete, nüfus cüzdanı, seyahat sigortası, eski pasaportlar vardır.

Bu belgelerin yanı sıra Hollanda vize başvuru belgeleri gidiş amacını kanıtlayan belgelere ihtiyaç duymaktadır. Eğer turistik gezi için gidiyorsanız uçak biletleriniz ve otel rezervasyonlarınız eklenmelidir. Aynı zamanda ticaret, fuar, aile ziyareti gibi durumlarda sizlerden davetiye de istenmektedir.

Hollanda vize ücretleri

Vize alabilmek için Hollanda Konsolosluğu sizlerden belirlenen miktarlarda vize harcı talep etmektedir. Hollanda vize ücretleri Euro para cinsinden Türk Lirası’na çevrilerek ödenmektedir. Ödeme işlemlerini yaptıktan sonra sahip olacağınız dekontu evraklarınızın arasına ekleyerek vize başvurusu için vermeniz gerekir.

Firmamız Hollanda vizesi danışmanlık hizmeti ile sizlerin atması gereken bu adımların hepsini sizin yerinize gerçekleştirmektedir. Uzun yıllardan beri edindiği tecrübe sayesinde vize alma işlemleri için gerekli olan bütün adımlar tarafımızca sizlere bildirilmekte ve vizenizi hızlı bir şekilde alabilmeniz için gerekli olan bütün çalışmalar yapılmaktadır. Acil vize ihtiyaçlarınızda bizlerle irtibata geçerek sizin en hızlı şekilde acil vize almanız sağlanarak seyahatleriniz için vizeniz yetiştirilmektedir. Sizlerde vize hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!