Amerika B2 Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi

Tıbbi tedavi için geçici olarak Amerika'ya girmek isteyen kişiler, göçmen olmayan bir vize türü ve altı ay geçerliliği olan Ziyaretçi Amerika Vizesini (B2), kullanarak seyahat edebilirler.

Her aile üyesinin başvurusu ayrı olarak incelenir. Her aile üyesine, aile üyesinin sunduğu başvuru temelinde bireysel vize verilir. Mülakat ve parmak izi uygulaması için Amerika Konsolosluğu başvuru sahibini çağırmaktadır.

Genel olarak, B1/B2 vizesine sahip adaylara çalışma ya da eğitim izni verilmez. 

Tıbbi tedavi için Amerika'ya gitmek isteyen kişiler, aşağıdakileri temin etmelidir:

Tıbbi tedavinin nedenini ve adayın neden Amerika'ya gitmeye karar verdiğini gösteren yerel doktor raporu ya da beyanı. Amerika'daki tıbbi tedaviye ilişkin randevunun kanıtı; örneğin randevunun tarihi ve zamanı, doktorun ismi ve adayın Amerika'da ziyaret edeceği klinik ya da hastanenin adını gösteren belge. Adayın alacağı tıbbi tedavi bedelinin tam veya tahmini tutarını gösteren Amerika'daki hastane ya da klinikten temin edilmiş bir yazı ya da diğer tür bir belge. İlgili yazı, doktor ücretlerini, hastane ücretlerini, anestezi ücretlerini ve tedavi için gerekli diğer tüm hizmetleri içermelidir. Adayın ödeme şartlarını kabul ettiklerini ve bu yükümlülüklerin ifası için Amerika'ya ait hiçbir fonunun kullanılmayacağını belirten Amerika'daki ilgili doktor ve/veya hastane tarafından gönderilen bir yazı. Amerika'da alınacak tıbbi tedaviye ilişkin ücretlerin ödemesi için yeterli kaynak olduğuna dair kanıt. Bu miktara seyahat, konaklama, yemek ve benzeri durumlar için gereken ücretler de dahildir. Ayrıca, adaya eşlik eden her birey kendi seyahat giderlerini karşılayacak yeterli kaynağa sahip olmalıdır.

 

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!