Amerika Vatandaşı Pasaport Randevu Ve Formu

Sahip olduğunuz pasaportunuzu yenilemek ve Amerika vizesi işlemlerinizi de gerçekleştirmek için bir takım prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir. İstenilen belgeler ve Amerika vatandaşı pasaport formunu doldurmanız gerekmektedir. İlgili adımları doğru bir şekilde takip ederek sorunsuz bir şekilde pasaport yenileme işlemi gerçekleştirmeniz mümkün.

Pasaport yenileme işlemlerinde gerekli olan evrakları posta yolu ile gönderme imkanınız bulunmaktadır. Posta yolu ile yenileme işlemini gerçekleştirmeniz için pasaportunuzun hasar görmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca 16 yaşından sonra Amerikan pasaportunun verilmiş olması gerektiği gibi son 15 yıl içerisinde verilmiş ve şuanda kullanmakta olduğunuz isim ile verilmiş veya isim değişikliğini belgeleyebiliyorsanız posta yolu ile başvuru mümkündür. Bu şartlardan biri bile yerine getirilmiyorsa şahsen başvuru yapılması gerekir.

Başvurular İstanbul ve Ankara Konsolosluklarına yapılabilmektedir. Yenileme için son pasaportunuz ve fotokopisi, pasaport başvuru formu, bir adet pasaport fotoğrafı, eğer varsa isim değişikliği belgesini ibraz etmeniz gerekmektedir. Pasaport yenileme işlemleri ortalama olarak 2 veya 3 hafta pasaport kart işlemleri ise 1 ay sürebilmektedir. Pasaportlar ise UPS kargo ile adresinize ulaştırılmaktadır. Ülkemizde hızlı kargo seçeneği bulunmadığı için kısa sürede teslim seçeneği ne yazık ki bulunmamaktadır.

Amerika pasaportunuzu yenilemek için ayrıca bazı ücretleri de ödemeniz gerekmektedir. Güncel olarak pasaport yenileme ücreti 110USD olarak belirlenmiştir. Pasaport kart ücreti ise 30USD’dir. Posta yolu ile Amerika pasaport yenileme işlemini gerçekleştirmek isteyenler Garanti Bankası aracılığı ile ilgili ücret işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Amerika pasaport yenileme işlemlerinizi şahsen başvuru yaparak gerçekleştirmek istiyorsanız konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Amerika vatandaşı pasaport randevu işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. İzmir’den başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ise e-posta yolu ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra yenilenmiş pasaportunuz eski pasaportunuz ile birlikte sizlere iletilecektir.

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!