AMERİKA TURİSTİK VİZE

 

                  Doğru Evraklarla Eksizsiz Bir Vize Basvurusu Yapmak İçin Lütfen Temsilcilerimiz Arayın

 

Amerika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’ya seyahat gündemi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Amerika vizesi işlemlerini seyahatlerinden 6 ila 8 hafta öncesinde başlatmaları önerilir. Amerika Konsolosluğuna kısa süreli turistik, ticari ya da aile ziyareti amaçlı seyahat gerçekleştirecekseniz, “Göçmen Olmayan Vize” kategorisinde Amerika vize başvurusu yapılmalıdır. Amerika vizesi tipi seyahat amacına göre, Turistik Vize, Ticari Vize, Öğrenci ve Değişim Programı Vizesi ve Aile Ziyareti Vizesi olarak farklılık gösterebilmektedir. Göçmen olmayan vize türünde yer alan bütün vize kategorilerinde, başvuru sahipleri Amerikan Konsolosluğunun web sitesinde yer alan online DS-160 Vize Başvuru Formunu doldurmakla yükümlüdür.

Amerika vize işlem başvurusunun konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınabilmesi için  online DS-160  Göçmen Olmayan Vize Başvuru Formunun eksiksiz ve İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. DS 160 Formunun doldurulmasında randevuya gideceğiniz şehir ve vize kategorisini seyahat amacınıza uygun şekilde seçmeniz kritik öneme sahiptir.

Göçmen Olmayan Amerika Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Amerika vizesi için gerekli evraklar Amerika Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir ve başvuru sahibi hakkında kapsamlı bilgiler edinmek amacıyla talep edilmektedir. Amerika Göçmen Olmayan Vize için gerekli evraklar, seyahat gerçekleştirecek kişinin seyahat amacına, mesleki bilgilerine ve iş pozisyonuna göre değişiklik göstermektedir. Her türlü Amerika vizesi başvurusunda DS 160 Formunun doldurulması gerekir. DS 160 Formu İngilizce olarak doldurulmalıdır. Eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulan DS 160 Formunun vize randevusundan en az 3 iş günü önceden internet üzerinden gönderilmesi gerekmektedir. Form için gereken fotoğrafın güncel ve Amerikan konsolosluğunun belirlediği standartlarda, 5cm x 5cm olmalıdır. Fotoğrafın pasaportunuzda ve eğer varsa daha önceki vizelerinizde kullanılmamış olması, gözlüksüz olması, rötuşsuz ve arka planının beyaz olması zorunludur

Amerika Vizesi Başvurusu için Randevu Almak Zorunlu mu?

Amerika Turistik Vize, Amerika Ticari Vize, Amerika Ziyaretçi Vizesi, Amerika Öğrenci ve Değişim Vizesi Amerika Tedavi Amaçlı Ziyaretçi Vizesi ve Amerika Transit Vize dahil göçmen olmayan tüm Amerika vizesi başvuru işlemlerinde Ankara’da Amerikan Büyükelçiliği’nden, İstanbul’da ise Amerikan Başkonsolosluğundan randevu alınmalıdır. Her türlü vize randevusunda seçtiğiniz vize kategorisine uygun evrakların konsolosluğa teslim edilmesinin yanında parmak izi alma işlemi ve Konsolosluğunun vize yetkilileriyle mülakat yapılmaktadır. Daha önceden almış olduğunuz Amerika vizeniz varsa ancak kimlik bilgilerinizde değişiklik olduysa ve kimlik bilgileriniz ile Amerika vizenizi içeren pasaporttaki bilgiler birbiriyle uyuşmadığı taktirde yeni bir vize başvurusunda bulunmanızı tavsiye ederiz.

 

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!