Amerika K Nişanlı Vizesi

Göçmen olmayan Amerika K-1 Nişanlı vizesi ABD vatandaşının, ABD vatandaşı olmayan nişanlısı için alınması gereken bir vize türüdür. K-1 vizesi, ABD vatandaşı olmayan nişanlının Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmesine ve varışından itibaren 90 gün içinde ABD vatandaşı sponsor nişanlısı ile evlenmesine izin verir.

ABD vatandaşı olmayan nişanlı K-1 vizesini alıp, ABD’de nişanlısı ile evlendikten sonra, Vatan Güvenliği Departmanı ve ABD Vatandaşlık ve Göçmenlik Hizmetleri (USCIS) ile statüsünün kalıcı ikamete dönüştürülmesi için başvuruda bulunmalıdır. K-1 Amerika nişanlı vizesi, sadece vize sahibinin ABD'ye göç etmesine ve ABD vatandaşı nişanlısı ile Amerika Birleşik Devletleri’ne varışından kısa bir süre sonra evlilik yapmasına izin verdiğinden, nişanlı kalıcı ikamet için göçmen vizesinin bazı şartlarını yerine getirmelidir.

ABD Göçmenlik Yasası’na göre ABD vatandaşı sponsor nişanlı I-129 formunu (Göçmen Nişanlı Dilekçesi) almalı ve doldurmalıdır. Dilekçe USCIS tarafından onaylandıktan sonra ABD vatandaşı olmayan nişanlı K-1 Amerika Nişanlı Vizesi için başvuru yapabilir.

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!