Amerika Çalışma Vizesi

Amerika bir çok ülkede yaşayan vatandaşın çalışmak istediği bir ülkedir. Hem ekonomik olarak büyük olanaklar göstermesi hem de yaşam refahının yüksek olması Amerika’nın çalışma yönünden talep alan bir ülke olmasına neden olmaktadır. Amerika çalışma vizesi almak isteyen kişilerin karşısına ise farklı vize seçenekleri çıkmaktadır. Amerika icra edilecek meslek ve öğrenim durumu gibi birçok faktörü inceleyerek farklı vize seçenekleri sunmaktadır.

Amerika Çalışma Vizesi H1B

Amerika’da çalışmak isteyen kişiler eğer bir meslek dalında yüksek eğitim görmüşse H1B vizesi başvurusunda bulunabilir. Vize sahibi olan kişiler 3 yıl boyunca Amerika’da çalışma ve yaşama hakkı sahibi olmakta. Amerika’daki iş veren talep etmesi durumunda bu süre 3 yıl daha uzatılabilmekte. H1B vizesi başvurusu yapacak kişi çalışacağı alan ile ilgili en az lisans eğitimi görmüş olması şarttır. Bu çalışanlar Amerika’da uygulanan asgari ücretten daha az bir tutara çalıştırılamadığı gibi aynı pozisyonda çalışan diğer personellerden de daha az maaş verilemez. Yapılacak olan başvuru işlemlerinde ilgili diploma ve iş deneyimleri sunulmalıdır.

 

Amerika Gemici Mürettebat Vizesi C1/D

Amerika C1/D mürettebat vizesi gemi veya havayolu çalışanlarını aldığı bir vize türüdür. Gemilerde görev alacak olan kişiler bu vizeyi almaları gerekmektedir. Amerika gemici mürettebat vizesi C1/D vizesi almak isteyenler bazı evrakları beyan etmeleri gerekmektedir. Bu evraklar arasında en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, online olarak doldurulmuş Amerika DS-160 Vize Başvuru Formu, son altı ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, talep dilekçesi, finans durumunu gösterir belgeler, başvuru yapan kişinin iş vereni tarafından yapılacak olan yolculuk ile ilgili bilgiler. Bu evraklara ek olarak konsolosluk farklı evraklarda talep edebilmektedir. Bu tür vizelerde aynı zamanda grup olarak gidilmesi durumunda vize işlemlerinde indirimler uygulanabilmektedir.

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!