ALMANYA TURİSTİK VİZESİ

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Center temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Center temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

                           

Almanya Vizesi Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Almanya, bir Avrupa Birliği üyesi ve Schengen üye ülkesidir. Almanya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Bordo pasaportuna sahip kişilerin Almanya vizesi alarak bu ülkeye giriş yapmaları zorunludur. Almanya ile Türkiye Cumhuriyeti devleti arasında vize muafiyeti anlaşması sadece resmi pasaport sahipleri için sınırlı bulunurken, Umuma mahsus pasaport sahipleri Almanya vize işlemlerine tabiidir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Schengen anlaşması gereğinfce her 6 ay içerisinde 90 gün konaklama süresini ihlal etmeme koşuluyla Almanya seyahatlerinde vizeden muaftırlar. 

Umuma mahsus (Bordo) pasaporta sahip Türkiye vatandaşlarının Almanya'ya giriş yapabilmelerı için Almanya Vizesi almaları ise zorunludur.

Almanya vizesi için gereken evraklar

Almanya vizesi başvuruları için gereken evraklar, başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir.Başvuru sahibinin mesleki pozisyonunda ve seyahatinin amacıyla ilgili spesifik durumlar ise Almanya vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklara ek olarak yeni evrakların dahil olmasına neden olabilecektir. Bu sebeple; değerli ziyaretçilerimiz mevcut durumunuzu, seyahat tarihlerinizi, çalışma koşullarınızı ve medeni durumunuza yönelik bilgileri lütfen temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. 

Almanya vizesi başvurusu için randevu

Almanya'ya gitmek isteyen kişiler Almanya vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için randevu almaları gerekmektedir. Almanya Konsolosluğu ve Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Almanya vizesi başvurusu için randevular Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz. 

Almanya vizesi başvurularınız için almış olduğunuz randevu saati ve tarihiniz sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin yeni bir vize randevusu edinmeleri gerekmektedir. 

Almanya vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Almanya vize randevu işlemleri temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Temsilcilerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır. 

Avrupa’nın ekonomik ve nüfus bakımından en önde gelen ülkelerinden biri olan Almanya, her yıl milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’da Türk vatandaşlarının çok olması nedeni ile de Türkiye’den Almanya’ya sürekli ziyaretler yapılmaktadır. Almanya Türkiye vatandaşlarından vize istemektedir. Bu nedenle Almanya ziyaretlerinizi planlamadan önce Almanya vizesi almanız gerekmektedir.

Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş yapmak

1995 yılında imzalanan Schengen Sözleşmesi sayesinde sözleşmeye dahil olan ülkeler arasında giriş serbestisi mümkün olmaktadır. 26 ülkenin yer aldığı sözleşmede Almanya’da yer almaktadır. Daha önceden Schengen Sözleşmesi dahilinde olan ülkelerden herhangi birine çok girişli ve aynı zamanda geçerli Schengen vizesi almış kişiler Almanya Schengen vizesi alması zorunlu olmamaktadır. 90 güne kadar olan seyahatlerinizde geçerli olan Schengen vizesini aldığınızda 26 ülkede geçerli vizeye sahip olmaktasınız.

Almanya vize başvurusu nasıl yapılır?

Almanya vize işlemleri için bir dizi evrak hazırlamalı ve gerekli prosedürleri izlemelisiniz. Bu konuda profesyonel yardım almakta sizin işlerinizi kolaylaştıracaktır. Vize danışmanlığı hizmetimiz bu aşamada sizlere hizmet vererek Almanya’ya yapacağınız ziyaretler için gerekli olan vize işlemlerinin yapılması tarafımızca sağlanmaktadır. Sizlerde verdiğimiz danışmanlık hizmeti ile vize işlemlerinizi hem kolay hem de hızlı bir şekilde tamamlama fırsatını kullanabilirsiniz.

Başvuruda bulunacağınız Almanya vizesi islemleri gidiş amacınıza göre değişmektedir. Ayrıca ülkede kalacağınız sürelere göre de vize sınıflarında değişiklikler oluşmaktadır. Almanya’ya giriş amacınız turistik gezi, eğitim, araştırma, spor, konferans veya resmi ziyaret ise C Tipi vize almalısınız. Bu vize tipi kısa süreli ziyaretleriniz için kullanılmaktadır. Almanya’da 90 günden fazla kalmanız gereken aile birleşimi veya eğitim gibi durumlarda ise D Tipi vize almanız gerekir. Eğer Türkiye’den yola çıkıp üçüncü bir ülkeye Almanya üzerinden transit geçiş yapacaksanız A Tipi vize almanız gerekecektir.

Almanya turistik vize başvurusu yaprak kısa süreli seyahat etmek isteyenler başvurularını Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan kurumlardan alabilmektedir. Vize danışmanlığı firmaları ve turizm acenteleri başvuru işlemlerinizi yürütebilmektedir. Eğer uzun süreli vize başvurusunda bulunacaksanız başvurunuzu Almanya Konsolosluğuna veya Almanya Büyükelçiliğine yapılması gerekir.

İdata Almanya vizeleri için yetkili bir kurumdur. İstanbul İtalyan ve Almanya Konsolosluğu’nun resmi olarak yetki verdiği İdata ile başvuru işlemleri yapılabilmektedir. Almanya vize randevusu İdata kurumu üzerinden alınabilmektedir.

Almanya vizesi için hangi evraklar gereklidir

Almanya için vizenizi almak için Almanya vizesi gerekli evraklar tamamlandıktan sonra randevu alınmalıdır. Randevu öncesinde evraklarınızı eksiksiz bir şekilde tamamlamanız çok önemlidir. Evraklarda görülecek eksiklikler nedeni ile vize alma işleminiz gecikebilir. Almanya vizesi evrak listesi başında başvuru formu gelmektedir. Başvuru formu dışındaki evraklar vize türüne göre değişmektedir.

Konsolosluk vize alacak kişilerden seyahat amacını gösteren, Almanya’ya yapacağı seyahat boyunca harcamaları nereden yapacağını gösteren belgelerin yanı sıra Almanya ziyareti bitiminde tekrardan Türkiye’ye döneceğini kanıtlayan belgeler istemektedir. Gerekli evraklar pasaport, biometrik fotoğraf, vize başvuru formu, finansal durumu gösteren belge, vize talep dilekçesi, bağlı bulunduğu kurumdan yazı, çalıştığı yeri gösterir belge ve seyahat amacını kanıtlayan belgelerdir.

Ülkeye gidiş amacınızı kanıtlayacak belgeler olarak Almanya’ya giriş ve çıkış tarihlerinize ait uçak biletleri gösterilebilir. Eğer ticaret nedeni ile ülkeye ziyarette bulunuyorsanız Almanya’dan size gönderilen davetiye evraklar arasında olmalıdır. Eğitim amacı ile gidecek olan kişilerin okul için ödenen harç bedelleri ile okul kayıt belgeleri eklenmeli. Tedavi için giriş yapacak kişiler ise hastane tarafından verilen heyet raporu, kabul belgesi gibi belgeler evrak dosyasına eklenmelidir.

Almanya vize işlemleri ücretleri

Schengen vize işlemleri ve Almanya vize işlemleri için bazı harçları yatırmanız gerekmektedir. Ülkeye gidiş amacınıza göre değişen vize türleri aynı zamanda ödeyeceğiniz harç tutarını da değiştirmektedir. Almanya vize ücretleri her yıl yenilenerek duyurulmaktadır. Ücretleri her yıl değişmesi nedeni ile başvuru yapacağınız yıl konsolosluk ile irtibata geçerek güncel ücretleri öğrenebilirsiniz. Vize harçları Euro para biriminin o günkü kurundan Türk Lirası olarak ödenmektedir.

Almanya vizenizi hızlı ve zamanında almak için sizlere sunduğumuz vize danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Evrak hazırlama, randevu alma, randevu süreçlerini takip etme ve vize başvurunuzu sonuca ulaştırmak için gerekli olan bütün çalışmaları yapan danışmanlık firmamız sayesinde vize almanız artık daha kolay olacaktır. Yılların verdiği tecrübe ve deneyim ile vizenizi güvenilir adresten almanın keyfini çıkarabilirsiniz.


Nasıl yardımcı olabiliriz ?

Hangi konu hakkında bilgi almak istersiniz?

BİZE ULAŞIN

TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!