Akrabalık Yoluyla Green Card

Akrabalık yoluyla Green Card başvurusu yapabilmeniz için aşağıda belirtilen akrabalık statülerine sahip olmanız gerekmektedir:

  • Bir ABD vatandaşının yakın akrabasıysanız Green Card başvurusu yapabilirsiniz. Buradaki “yakın akraba” söylemi; ABD vatandaşının eşi, ABD vatandaşının 21 yaşından küçük evli olmayan çocukları ve en az 21 yaşında olan bir ABD vatandaşının ebeveyni olmayı ifade etmektedir.
  • Bir ABD vatandaşının yakın sayılmayan diğer akrabasıysanız Green Card başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin: bir ABD vatandaşının evli olmayan fakat 21 yaşının üstünde çocuğuysanız, bir ABD vatandaşının evlenmiş çocuğuysanız veya en az 21 yaşında olan bir ABD vatandaşının kardeşiyseniz Green Card başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • ABD’de yasal olarak sürekli ikamet eden bir kişinin eşi, 21 yaşın altındaki evli olmayan çocuğu veya 21 ve üzeri yaşındaki evli olmayan çocuğuysanız yasal olarak Green Card başvurusu yapabilirsiniz.
  • Bir ABD vatandaşının nişanlısı olarak daha önceden yaptığınız başvuru sonucu K1 vizesi ile ABD’ye kabul edildiyseniz, gerekli prosedürleri tamamladıktan sonra Green Card başvurusu yapabilirsiniz.
  • Bir ABD vatandaşının nişanlısının çocuğu olarak K2 vizesi ile ABD’ye kabul edildiyseniz, tüm şartları yerine getirdikten sonra Green Card başvurusu yapabilirsiniz.
  • Bir ABD vatandaşının öldükten sonra dul kalan eşi veya eşleri Green Card başvurusunda bulunabilirler. Bunun için ABD vatandaşının öldüğü tarihte evliliğin halen devam ediyor olması gerekmektedir.
  • Bir ABD vatandaşı veya ABD’de yasal daimi ikamet hakkına sahip kişinin kötü muamelede bulunduğu eşi, herhangi bir şekilde istismara uğramış 21 yaşın altındaki evli olmayan çocuğu ve kötü muameleye maruz kalmış ebeveyni Green Card başvurusunda bulunabilir.
TELEFON ET WHATSAPP

VİZE ÇÖZÜM MERKEZİ

Her türlü soru, görüş ve öneriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz..

BAŞVURU TAKİP

!

HIZLI BAŞVURU FORMU

!
!