İtalya Turistik Vize

İtalya Turistik Vizesi için İtalya Konsolosluğu tarafından İtalya Turistik Vize İşlemleri İçin Hazırlanması Gereken Belgeler zorunludur. İtalya turistik amaçlı vize almak isteyen T.C. vatandaşları İtalya turistik vize evraklarını hazırlamalıdırlar. İtalya turistik vizelerin evraklar İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenir ve teslim edilir. Aynı zamanda İtalya turistik vize evraklarının eksiksiz şekilde ibraz edilmesi zorunludur. Buna istinaden eksik ve hatalı evraklar başvurular ret ile sonuçlanmasına neden olur.

İtalya Turistik Vize Evrakları

İtalya Turistik Schengen vize başvuruları için pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Ayrıca İtalya seyahati dönüşünden en az 3 ay geçerliliği olmalıdır.  Aynı zamanda vize işlemleri için 2 boş sayfası bulunmalı ve deforme olmamalıdır. İtalya turistik Schengen vizesi için ayrıca en önemli evrak İtalya Schengen vize başvuru formudur. Bu form   eksiksiz olarak doldurulmalı ve kişiye ait ıslak imzalı olarak beyan edilmelidir. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmalıdır.

İtalya turistik Schengen vize için fotoğrafların 2 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde olması gereklidir. Aynı zamanda son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve daha önce vize işleminde kullanılmamış olması zorunludur. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içermelidir. Evraklar da aynı zamanda ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi zorunludur.

Hesap Bilgileri Gerekli

İtalya vize işlemleri için çalışanların son 3 aylık maaş bordroları, kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti ibraz edilmelidir. Aynı zamanda şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketleri ibraz edilmelidir. Başvuru sahiplerinin en az 5000 TL bakiyesi olmalıdır.

Çalıştığı şirketin sağlanmalı banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ve varsa kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri zorunludur. Vize için başvurularda mutlaka İtalya Vize Dilekçesi doldurulmalıdır. Bu İtalya Konsolosluğu hitaben yazılacaktır. Aynı zamanda işveren tarafından dilekçe hazırlanmasında kişinin meslek ve görev bilgileri, maaş bilgileri seyahatin tarih aralıklarını belirtilmelidir.

COVID 19 Uyarısı: İtalya’ya giriş yapacak kişilerin mutlaka girişlerinden önce 72 saat içerisinde PCR testi yaptırıp İngilizce olarak sonucu paylaşması zorunludur.

İçeriğimiz hoşunuza mı gitti? Paylaşabilirsiniz;