Hollanda Turistik Vize 

Hollanda turistik vizesi Schengen vizesi olarak geçerlidir. Seyahat amaçlı 180 gün için 90 gün boyunca kalmak ve Schengen ülkelerine seyahat etmek amacı ile çıkarılan vizedir. Bu vize türünden vize sahibinin 90 günlük sürede, Hollanda ve Schengen bölgesinde kalabilme hakkı vardır. Aynı zamanda Hollanda vize başvurusunda yer alan formun ve bilgilerin, Hollanda turistik vizesi için tutarlı olması zorunludur.

 Hollanda Turistik Vizesinde Hangi Evraklar İstenir?

Hollanda Turistik Vizesi İçin Gereken Evraklar şunlardır. Vize başvurularında kullanılacak pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekir. Aynı zamanda bu pasaportun Hollanda seyahatinden en az 3 ay geçerliliği olması şarttır. Ayrıca pasaportta özellikle yan yana en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Vize basımı için bu sayfalar önemlidir. Hollanda Schengen vize başvuru formunda başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gereklidir. Bu formu özellikle ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri desteklemelidir.

Form aynı zamanda başvuru sahibinin ıslak imzalı olmalıdır. Hollanda Turistik Schengen Vize de biometrik fotoğraflar; 2 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde olmalıdır. Aynı zamanda bu fotoğraflar son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Hollanda Turistik Schengen Vize işlemlerinde tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi ibraz edilmelidir.

Maddi Ölçütler

Finansal durumu gösterir belgeler de vize başvurusunda önemlidir. Kişinin son 3 aylık maaş bordroları aktif banka hesap özeti ve 3 aylık aktif banka hesap hareketleri ve en az 3000 TL bakiyesi olmalıdır. Bu evraklar işyeri tarafında kaşe atılarak ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmalıdır.

Hollanda Turistik Schengen vize müracaatında bulunacak kişinin vize talebini belirten dilekçe kişinin işveren veya şirket yetkilisi tarafından antetli kağıda Hollanda konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Kişi emekli ise emekliğini gösteri belgeler gereklidir. Kişi memur ise bağlı bulunulan kurumun antetli kağıdına hazırlanmış resmi izin belgeleri ve oda sicil kaydı evrakları ibraz edilmelidir.

COVID 19 Uyarısı: Hollanda’ya giriş yapacak ülkemiz vatandaşlarının mutlaka girişlerinden önce 72 saat içerisinde PCR testi yaptırıp İngilizce olarak sonucu paylaşması gereklidir. Aynı zamanda şartlara bağlı olarak ülkeye giriş yapanlar için 10 günlük karantina ve sonrasında tekrar PCR testi zorunludur.

İçeriğimiz hoşunuza mı gitti? Paylaşabilirsiniz;