Green Card

Amerika bilindiği gibi ekonomik ve kültürel bakımından dünya üzerinde en gelişmiş ülkelerden biridir. Bu nedenle de Amerika’da yaşamak ve burada çalışmak isteyen yüzbinlerce belki de milyonlarca insandan bahsedilebilir. Böyle bir duruma karşı Amerika Green Card vizesi uygulaması sürdürmektedir. Bu vize ile her yıl 50000 kişi Green Card sahibi olmakta ve Amerika’da ömür eşi ve 21 yaştan düşük çocukları ile çalışma ve oturma iznine sahip olmaktadır.

Green Card Nasıl Verilir?

Amerika ülkesinin nüfus ve kültür değerlerini yükseltmek için her yıl çekiliş yaparak oturma ve çalışma izni vermektedir. Buradan da anlaşıldığı gibi vize sahibi olmak için öncelikle çekilişe katılmak gerekmektedir. Diğer bir taraftan her ülkeden Green Card için başvuru yapılamamaktadır. Amerika burada kendisine 50000’den daha az göç vermiş ülkeleri seçmektedir. Bu rakamın altında bulunan ülkeler ile kültürel etkileşimini artırmak için çekiliş hakkı tanımaktadır. Çekilişler ile her yıl 50000 kişi bu vizeye sahip olabilmektedir. Ülkemizde bu çekiliş ile alınan vizeye başvurma hakkına sahip olan ülkeler arasındadır.

Green Card Çekilişi Nasıl Yapılır?

Green Card başvurusu diğer vize başvurularından biraz farklıdır. Amerika Göçmen Bürosu tarafından her yıl çekiliş işlemleri gerçekleştirilir. Çekiliş sonuçları ise Büyükelçilikler veya diğer kurumlar tarafından kesinlikle ilan edilmez. Diğer bir taraftan başvuru bilgilerinize üzerinden sizlere posta veya e-posta ile de herhangi bir bildirimde bulunulmamaktadır. Bu tür e-posta atan veya sizinle iletişime geçen kişilere de itibar edilmemesi gerekir.

Çekiliş sonuçları ise Amerika Göçmenlik Bürosu resmî web sitesinden açıklanmaktadır. Başvuruda bulunan kişiler bu web sitesi üzerinden başvuru sonuçlarını takip etmesi gerekmektedir. Aksi halde çekilişte vizeye hak kazansalar dahi haberleri olmayabilir.

Green Card Başvuru Danışmanlığı

Green Card başvurusu yaparken birçok bilgi girilmektedir. Bu bilgilerde yanlış veya eksik girilme nedeni ile çekilişte çıkma ihtimali çok büyük bir oranla düşmektedir. Bu nedenle de kişilere vize çıkmamaktadır. Center Vize olarak sizlere sunduğumuz danışmanlık hizmetimiz sayesinde ise başvurunuzun en iyi şekilde eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi sağlanmakta ve çekiliş sonuçlarında başarı oranınız yüksek oranda artmaktadır. Sizlerde hizmetimizden yararlanarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriğimiz hoşunuza mı gitti? Paylaşabilirsiniz;