Amerika vizesi

Her yıl Amerika için ülkemizden iş, eğitim veya turizm nedeni ile vize başvurusu yapılmaktadır. Amerika vizesi, yüksek talep görmesi ile alınması zor görülen vizeler arasında görülebilir. Ancak Amerika vizesi yetkili kurumlar olarak vize danışmanlığı hizmetimiz sayesinde Amerika için vizenizi daha rahat alabilirsiniz. Sizler için verdiğimiz bu hizmet sayesinde vizenizi almanız için gerekli olan bütün aşamalar tarafımızca yürütülmektedir.

Amerika vize çeşitleri

Amerika’ya gidiş amacınızda göre sizlere farklı sınıflarda vizeler verilmektedir. Vize sınıfları çeşitli harf ve rakamlarla adlandırılmakta ve böylelikle alacağınız vize ile ne amaçla Amerika’ya geldiğiniz rahat bir şekilde belli olmaktadır. İş bağlantılarında bulunmak için geçici vize talebinde bulunanlar B1 vizesi, Amerika turistlik vize ve tedavi için vize almak isteyenler B2 vizesi, Amerika öğrenci vizesi yüksek öğretim okulu için F1, meslek okulu için M1, ziyaretçi değişim için J vizesi, işçi olarak çalışmak için H vizesi, geçici din görevlisi iseniz R vizesi alabilirsiniz. Bu vize sınıfları ayrıca kendi aralarında farklı özellikteki sınıflara ayrılabilmektedir.

Amerika vize randevusu alma

Ülkeye giriş amacınıza göre alacağınız vize için Amerika vize randevusu almanız gerekmektedir. Vize ile ilgili işlemlerinizin sonuçlanması için konsolosluk randevu ile işlem görmektedir. Amerika konsolosluğu randevu sistemi online olarak hizmet vermekte ve vize alama aşamalarında ilgili işlemler için randevunuzu alarak işlemlerinizin tamamlanmasını sağlamanız gerekmektedir.

Amerika vizesi almak için hangi evraklar hazırlanmalıdır?

Vizenizi herhangi bir soruna takılmadan almak için Amerika vizesi gerekli belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Evraklarda görülecek eksiklikler sizin vize alma işlemlerinizin uzamasına neden olacaktır. Amerika vizesi evrak listesi aşağıda sunulmuştur. Burada almak istediğiniz vize türüne göre istenilen evraklardaki değişiklikleri görebilirsiniz. Amerika F1 vize işlemleri ile diğer vize işlemleri farklı evraklarla devam ettirilmektedir. Ülke vize vermek için istediği bu evraklara ek olarak görüşmeler sırasında farklı evraklarda isteyebilmekte.

Amerika vizesi başvuru formları

Amerika vizesi yetkili kurumlar olarak sizlere verdiğimiz hizmetlerde başvuru formları konusunda da gerekli danışmanlığı sürdürmekteyiz. Başvurularda en çok zorlanılan aşamalardan biri olan başvuru formlarının doldurulması konusunda bizlerden yardım alabilirsiniz. Amerika vize başvuru formu başvurunuz için gerekli olan önemli evraklardan biridir. Burada da formlarda değişiklikler görülebilmektedir. Göçmen olmayanların vize başvurularında ise DS 160 formu doldurması gerekmektedir.

Amerika vize işlemleri ve ücretleri

Amerika vize işlemleri sorunsuz olarak yürütülsün ve aynı zamanda zaman kaybedilmesin istiyorsanız size sunduğumuz vize danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Uzun yılların verdiği tecrübe ve deneyim ile vize başvurularınızı yapmakla birlikte gerekli evrakların hazırlanması ve konsolosluklara iletilmesi konusunda bütün desteğimizi sizlere sunmaktayız. Amerika vize ücretleri ülkenin belirlediği harçların yanı sıra hizmet bedelimiz ile sizlere sunulmakta ve böylelikle vizelerinizi rahat bir şekilde alabilmektesiniz. Vize başvurularınızın tarafımızca yürütülmesini sağlamak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

COVID-19 Uyarısı: Ülke de zorunlu karantina yoktur. Ancak PCR testi uçuştan önce son 72 saat içerisinde yaptırılmalı ve negatif çıkan sonuç paylaşılmalıdır. Vize başvurusu ortalama açıklanma süresi 90 günü buluyor. Vizelerin ortalama açıklama süresi 2-6 hafta arasında değişir.

İçeriğimiz hoşunuza mı gitti? Paylaşabilirsiniz;