Almanya Turistik Vize

Almanya seyahati için Bordo Pasaportlu kişilerin ülkeye giriş yapabilmeleri için Almanya vize başvurusunda bulunmaları zorunludur. Almanya’ya öncesinde seyahat gerçekleştiren kişiler için Schengen vizesi bulunması durumunda tekrar Almanya’ya vizesi için başvuruda bulunma zorunluluğu yoktur. Aynı zamanda Yeşil Pasaport ve Gri Pasaportlu kişiler vizeden muaftır. Bununla birlikte Siyah ve Kırmızı pasaportlu kişiler 180 gün içerisinde 90 gün süreli seyahatler de Almanya vizesi başvurusundan muaftırlar.

Uzun süreli turistik vize başvuruları için Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Büyükelçiliğine müracaat edilmelidir. Almanya turistik tüm Schengen ülkelerine de geçerlidir. Aynı zamanda seyahat etmek isteyen kişiler 90 güne kadar Almanya Schengen Vizesi almalıdır. Turistik gezileri 90 günden fazla olanlar Almanya Ulusal Vizesi başvurusu yapmak zorundadır.

Almanya Turistik Vize Evrakları Nelerdir?

Almanya Schengen Vizesi Evrakları şunlardır: Vize başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır. Ayrıca seyahati dönüşü en az 3 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportların yan yana en az 2 boş sayfası ve deforme olmaması zorunludur.  Vize başvuru işlemlerinde 2 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraflar evraklara eklenmelidir.

Özellikle kişinin kendi kimlik ve diğer bilgilerini ibraz ettiği tam vukuatlı nüfus Kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi evraklarda zorunludur. Almanya vize başvuru formu vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz doldurulması gereklidir.  Aynı zamanda Almanya vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır.

Hesap Özetleri Olmalı

Almanya Turist Vizesi başvurusu yapacak kişilerin özellikle son 3 aylık maaş bordroları zorunludur. Bu başvuru form kişinin çalıştığı kurum tarafından kaşeli ve ıslak imzalı hazırlanmış olması zorunludur. Aynı zamanda kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti ve Kişinin şahsi banka hesap 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini ibraz etmesi gerekir.

Almanya Vize talebini belirten dilekçe eğer kişi çalışansa şirketinin antetli kağıdına Almanya konsolosluğuna elçiliğine hitaben yazılmış olması gerekir. Aynı zaman da bu dilekçe kişinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, seyahatin tarih aralıklarını belirtmelidir.

COVID-19 Uyarısı: Ülkeye giriş yapacak kişiler zorunlu karantina yani 10 gün karantina uygulamasına tabii tutulabilir. Sonrasında 5 günlük karantinada 2. bir PCR testi ile karantina bitecektir. PCR Testi de Uçuştan önce son 48 saat içerisinde yapılmalıdır.

İçeriğimiz hoşunuza mı gitti? Paylaşabilirsiniz;